כיצד לבחור מערכות ישיבה לגינה ?

הערבים הארוכים של הקיץ מזמינים רבים לשהות באוויר הפתוח וליהנות מבילוי שעות הפנאי שלהם במרפסת או בחצר. בין אם מדובר על רווקים, בעלי משפחות או מארחים מתמידים כל אחד צריך פינת ישיבה, שתהלום את הצרכים, כיצד לבחור מערכת ישיבה לגינה? כל הטיפים לפניכם. 

הטיפ הראשון: התאמה למזג האוויר הישראלי ולכיווני האוויר

ישראל מדינה חמה, שנהנית מימים רבים של שמש. מרפסות הנושקות לכיווני אוויר צפוניים ומזרחיים ייהנו משעות רבות של צל, ויפיקו תועלת רבה מהשהייה במרפסת בימים חמים. בשונה מהן מרפסות הנושקות לכיווני אוויר דרום ומערב ייהנו משעות רבות של שמש ישירה, שעלולה לפגום בריהוט, באיכות הריפוד שלו ובעמידות לטווח הארוך. לכן העדיפו ריהוט המורכב מחומרים עמידים כמו אלומיניום, עץ, נירוסטה ופלסטיק, אשר קל לנקות אותם ובוודאי שקל לחדש אותם במידת הצורך. אם אין ביכולתם לאחסן את ריהוט הגן במקום סגור בעונת החורף, העדיפו לבחור בריפוד דוחה מים וכתמים. 

הטיפ השני: הכירו את מידות המרפסת 

בעיצוב קיים כלל זהב אחד, שאם מקפידים עליו מאפשר לשמור על רמה גבוהה של אסתטיקה ואיכות חיים. הלל נקרא מרווח הזהב ובבסיסו עומדת נקודת המוצא שעל כל ששליש שטח מאובזר יש להשאיר שני שליש שטח פנוי. אם כך בטרם רכישת פינות ישיבה מעוצבות לגינה מומלץ למודד את השטח הכולל של מרחב הגינה או המרפסת שלכם, ולבחור בפריטי ריהוט, אשר יאכלסו שליש בלבד מתוך השטח הזה. באתר של סביונית ניתן למצוא פינות ישיבה לגינה בהתאמה אישית עלפי מניפת צבעים ומידות המותאמות למרחב ובמחירים המשתלמים בשוק. 

הטיפ השלישי: להמשיך את הקו העיצוב של מרחב הפנים 

לכל בית יש סגנון עיצוב, שמזוהה עמו, ישנם דיירים, המעדיפים את הסגנון הכפרי, הכולל ריהוט עץ, פריטי טקסטיל רכים וחיפויים גולמיים, ישנם כאלו המעדיפים עיצוב תעשייתי, שילובים של עץ ומתכת, מניפת צבעים מונוכרומטית, וישנם כאלו אשר אוהבים את הסגנון העכשווי בקו נקי ושקט. אחת הדרכים להגדיל את מרחב הפנים מבלי לבצע כל שינוי אדריכלי היא על ידי המשכת הקו העיצובי אל תוך המרפסת או הגינה. ולכן בבחירת פינת ישיבה העדיפו גוונים הדומים או קרובים לריהוט הפנים, הציבו עציץ זהה במרחב הפנים ובמרחב החוץ, במרחק של כחמישים סנטימטרים זה מזה. ותיהנו ממרחב, הנראה וגם מרגיש גדול יותר. 

הטיפ הרביעי: סגנון האירוח 

אוהבים לארח בסופי שבוע, או לשבת במרפסת עם בני הזוג בשישי בבוקר בלבד. לסגנון האירוח יש השפעה רבה על ריהוט המרפסת שנבחר. כיום ניתן למצוא שפע של שילובים המאפשרים לכם ליהנות מחוויית אירוח בהתאם לסגנון החיים שלכם וגבולות המרחב. התייעצו עם אנשי מקצוע להתאמה מרבית. 

לסיכום, בחירה נכונה של ריהוט לגינה לוקחת בחשבון את האקלים הישראלי, כיווני האוויר של המרפסת, גודל המרחב, עיצוב הפנים וסגנון האירוח. הקפידו על עקרונות אלו ותיהנו אפילו יותר מהמרפסת או הגינה הביתית. 


נשמח לעמוד לרשותכם. טלפון: 054-474-2023

 
מטבח גינה לאירוח
כל הזכויות שמורות - חסון עבודות נירוסטה © 2011 - Nirosta | Nerosta | Stainless Steel | הצהרת נגישות |  מאמריםצור קשר
טלפון:
054-474-2023
phone2, phone, contact, telephone, support, call
דוא"ל:
monihason@gmail.com

envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
כתובת:
רח' התחיה 14, תל אביב יפו.
location, location, map, marker, pin