מה זה נירוסטה?

מטבח חוץ מנירוסטהמהי נירוסטה?
נירוסטה היא פלדת אל חלד עמידה, מבריקה ודקורטיבית המשמשת בכל תחומי החיים: הן בעיצוב בתים פרטיים, הן בענפי תעשייה שונים והן בענפי המחקר והרפואה. היא יוצרה לראשונה בתחילת המאה ה-20 כתרכובת ברזל וכרום ומאז מהווה פתרון אולטימטיבי בתכנון מבנים ומערכות שבהם נדרשות תכונות כגון חוזק ועמידות בטמפרטורות קיצוניות. אף על פי שבתחילה הוכרה כחומר גלם המשמש בתחומי התעשייה והייצור, בשל המראה המבריק והנקי שלה הפכה לאלמנט חשוב בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים. 

נירוסטה כחומר גלם

נירוסטה מיוצרת על ידי התכה בחום גבוה של מתכות תרכובת האל-חלד. היא משווקת, בצורתה הגולמית, כלוחות, כצינורות, כפרופילים וכחוטים. היא חומר קל ונוח לעיבוד שאפשר להתקינו הן כלוחות גדולים ודקים והן כמבנים שונים לאחר כיפוף או חיתוך בלייזר, ולכן הפכה לרכיב אינטגרלי במגוון עצום של מוצרים ושל דגמים, בכל תחום כמעט. 

עיבוד נירוסטה

אחוז המתכות בנירוסטה קובע את תכונות החומר הסופי, כאשר מלבד ברזל וכרום אפשר להוסיף לתרכובת מתכות המשנות את תכונותיה. קיימים סוגי נירוסטה שונים, בהתאם להרכבם. בנוסף, לנירוסטה גוון מבריק באופן טבעי, ואפשר לשנות אותו לדרגות ברק שונות באמצעות טכניקות ליטוש.

תכונות ושימושים ייחודיים

  • נירוסטה היא מתכת חזקה, קלת משקל וזולה המשמשת במקום מתכות אחרות. 
  • כמתכת היגיינית הדוחה לכלוך ואבק היא מתאימה לחדרים סטריליים, לחדרי ניתוח ולמקומות שבהם נדרשת תחזוקת היגיינה גבוהה. 
  • מאחר שהיא מתכת שאינה מחלידה (כמעט), נירוסטה מהווה רכיב חשוב במכונות ובאביזרים השוהים בסביבת מים.
  • בסגסוגות נירוסטה עמידות במיוחד משתמשים לבניית מטוסים ורכיבים המיועדים לתנאים קשים.

נירוסטה בענף המזון

נירוסטה היא חומר גלם שימושי מאוד בענף המזון. כחומר מבודד מפני טמפרטורות קיצוניות היא מככבת במפעלי מזון ובמסעדות, בהם יש צורך הן במקררים לשמירה על טמפרטורות נמוכות והן במשטחי עבודה עמידים לחום. מצינורות נירוסטה, העמידים בפני קורוזיה וחומרים מאכלים, מתקינים תעלות ניקוז בחדרי אוכל ובמטבחים גדולים. בשל אפשרויות העיבוד שלה, בזכות היותה מתכת קלה לניקוי ובשל הצורך בתחזוקה מינימלית, מייצרים ממנה מגוון רהיטים ואביזרים למטבחים: משטחי עבודה, עגלות שירות, ארונות, כיורים, שולחנות וסכו"ם. לצפייה בכל סוגי עבודות הנירוסטה - לחץ כאן

התקנת משטח נירוסטה

נירוסטה בתחזוקת הבית ובעיצובו

לנירוסטה מראה קר ומנוכר מעט, אך עם זה גם אלגנטי ונקי, ובכך יש לה יתרון על פני מתכות אחרות שיש לתחזק ולטפל בהן על מנת לשמור על חזותן הנקייה. בשל מראה הנוצץ והנקי ובזכות תכונות הבידוד והעמידות שלה, הנירוסטה – שבתחילה שימשה כחומר גלם עמיד וזול במגזר התעשייתי – הפכה לחומר בנייה ועיצוב פופולרי במטבחים פרטיים. כיום היא מהווה חומר גלם חשוב לתכנון חוץ ופנים של בתים. מפלדת האל-חלד האיכותית מרכיבים משטחים ופרופילים, וגם אביזרים ופריטי ריהוט אטרקטיביים ומעוצבים. כמו כן, מתקינים ממנה צינורות ואביזרי אינסטלציה והיא משמשת לאבזור יעיל ודקורטיבי של מקלחונים ושל חדרי רחצה. הנירוסטה משתלבת עם חומרי גלם אחרים, ליצירת מראה מעוצב והיי-טקי. שילובה עם חומרי גלם כגון עץ, זכוכית ובטון, מאפשר ליצור אלמנטים דקורטיביים מגוונים בתוך הבית ומחוצה לו: מעקות נירוסטה משולבים בזכוכית ובעץ יוצרים חלל פנים מעוצב, מטבחי חוץ שכוללים משטחי עבודה ואביזרי חשמל מנירוסטה משתלבים היטב עם עיצובי עץ מלא ועם אבנים טבעיות. 
 
נשמח לעמוד לרשותכם. טלפון: 054-474-2023

סרטון המראה את תהליך ייצור הנירוסטה

כל הזכויות שמורות - חסון עבודות נירוסטה © 2011 - Nirosta | Nerosta | Stainless Steel | הצהרת נגישות |  מאמריםצור קשר
טלפון:
054-474-2023
phone2, phone, contact, telephone, support, call
דוא"ל:
monihason@gmail.com

envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
כתובת:
רח' התחיה 14, תל אביב יפו.
location, location, map, marker, pin